Lens-protect

    czech Canon – Nikon – Sony – Pentax – Olympus – Sigma – Tamron – Konicaminolta – uk

Základní myšlenkou Lens-Protect je poskytnout maximální ochranu pro foto techniku. Jedná se o neoprenovou ochranu objektivů, těl fotoaparátů a filmových kamer před nežádoucími vlivy. Lens-Protect je od počátku ryze Český produkt na kterém se intenzivně pracuje a neustále se zdokonaluje. Lens-protect je odpovědí na dnešní potřeby každého uživatele foto techniky, který se za svými záběry vydává do náročných exteriérů. Filosofie systému Lens-protect je nejen člověk potřebuje do různých exteriérů ochranu do nepohody. Maximální důraz při výrobě byl kladen na ochranu objektivů a těl fotoaparátů před prachem, vodou, sluncem, vlhkostí, pískem, sněhem, mrazem, mechanickým odřením. Proto jsou Lens-protecty převážně vyrobeny z jednoho kusu materiálu s minimem spojů. Díky tomu je dosaženo maximální ochrany těsnosti těl objektivů.

Lens-protect-LENS – obepíná těsně celé tělo objektivu od závitu sluneční clony až k patě bajonetu. Lens-protect se skládá z vlastního návleku na tělo objektivu / jeden kus/ a samostatného těsnícího kroužku, který se používá do náročných podmínek, aby se překryl přechod mezi tělem fotoaparátu a vlastním sklem. Tento samostatný návlek zajišťuje maximální čistotu bajonetu při výměně skla. Těsnící kroužek překrývá přechod mezi tělem fotoaparátu a tělem vlastního skla. Při výměně skla stačí těsnící kroužek stáhnout zpět na tělo objektivu a bajonetová objímka zůstává naprosto čistá bez prachových částic. U dlouhých pevných skel je Lens-protect rozdělen na více dílů. 1.Díl Sluneční clona – tento díl kryje celou sluneční clonu a přesahuje 30mm na tělo objektivu 2.Díl Tělo objektivu – kryje celé tělo objektivu od závitu na sluneční clonu k stativové objímce 3.Díl Konec objektivu – kryje stativovou objímku až k bajonetu objektivu – tento díl přesahuje 20mm na tělo objektivu a je opatřen dírou na stativový trn. Díky tomuto provedení je možné objektivem na stativové objímce otáčet. Přepínače stabilizátorů a režimy ostření jsou dostupné po ohrnutí Lens-protect. U pevných skel , která mají sluneční clonu integrovanou je 1.Díl a 2.Díl spojen v jeden a zakrývá celou přední část objektivu. Při stažení sluneční clony se Lens-protect shrne na těle objektivu jako harmonika. Na zakázku je možné vyrobit Lens-protect na pevná skla z jednoho dílu – při tomto provedení je nutné ohrnovat koncový díl při nandávání sluneční clony a tímto způsobem se dá dostat k přepínačům stabilizátorů.

about-fix-lens_resize

Lens-protect-ZOOM-LENS – 1. Díl obepíná těsně celé tělo objektivu od závitu sluneční clony až k stativové objímce. 2.Díl kryje stativovou objímku až k bajonetu objektivu – tento díl přesahuje 20mm na tělo objektivu a je opatřen otvorem na stativový trn. Díky tomuto provedení je možné objektivem na stativové objímce otáčet. Přepínače stabilizátorů a mody ostření jsou dostupné po ohrnutí Lens-protect. Každý Lens-protect se skládá z vlastního návleku na tělo objektivu, koncového dílu a samostatného těsnícího kroužku, který se používá do náročných podmínek, aby se překryl přechod mezi tělem fotoaparátu a vlastním sklem. Tento samostatný návlek zajišťuje maximální čistotu bajonetu při výměně skla. Těsnící kroužek překrývá přechod mezi tělem fotoaparátu a tělem vlastního skla. Při výměně skla stačí těsnící kroužek stáhnout zpět na tělo objektivu a bajonetová objímka zůstává naprosto čistá bez prachových částic. Uživatelé, kteří preferují manuální ostření mají možnost u objednávky uvézt MF /manual focus/ 1.Díl Lens-protect jim bude dodán ze dvou kusů a tím bude zajištěno manuální ostření bez ovlivnění zoomování. Na zakázku je možné vyrobit Lens-protect z jednoho dílu bez stativové objímky – při tomto provedení je nutné ohrnovat koncový díl a tímto způsobem se dá dostat k přepínačům stabilizátorů.

about-zoom_resize

 

about-profesional_resize

Lens-protect-BODY – vyrábí se ve dvou variantách – Lens-protect-BODY a Lens-protect-BODY+GRIP /batery grip/ -je samostatný neoprenový návlek na vlastní tělo fotoaparátu – je primárně navržen pro ochranu vlastního těla fotoaparátu do nepříznivých podmínek, jako je zvýšená prašnost, drobný déšť nebo mráz – je vyroben z elastického neoprenu, aby co nejtěsněji obepínal vlastní tělo fotoaparátu a na konci je zakončen gumovým okrajem, aby z body nepadal. Zadní část celého Lens-protect je opatřena průhlednou slídou, přes které je vidět zadní část fotoaparátu. Aby bylo možné fotoaparát ovládat je Lens-protect opatřen otvorem na palec pravé ruky, kterým je možné ovládat tlačítka a kolečka na zadní straně. Dle typu fotoaparátu je tento produkt z vrchní části opatřen jedním nebo dvěma průzory na LCD a ovládací tlačítka. Pro ovládání kulatého voliče režimů je zapotřebí Lens-protect ohrnout. Stejně tak pro vysunutí interního blesku nebo nasazení externího blesku. Pro trvalé nasazení externího blesku je možné Lens-protect-Body prostřihnout. Nutná úprava každého Lens-protect-BODY – je elastický návlek, proto doporučujeme nasadit na tělo fotoaparátu a nechat 12 hodin vytvarovat. Po řádném vytvarování je nutné v zadní slídě prostřihnout špičatými nůžkami průhled očnice. U středních řad DLSR stačí kruhový nebo oválný průhled. U profesionálních řad Canon 1D a Nikon 4D, 3DX kde očnice značně vystupuje je vhodné očnici sundat, prostřihnout otvor a očnici přes slídu následně nasadit. Další nutná úprava je prostřižení otvoru na ovládací kolečko – stačí v místech nad ovládacím kolečkem prostřihnout špičatými nůžkami malý otvor, který se následně roztáhne. TIP – vždy raději prostřihnout menší otvor a po vytažení zvětšit. Zavěšení fotoaparátu – většina uživatelů používá klasický nepohodlný popruh který dře krk – v tomto případě se Lens-protect-BODY prostřihne v místech zavěšení a originální popruh se protáhne . Tímto provlečením není, ale možné vlastní ochranu rychle nandat a sundat. Nejlepší a z praxe nejpohodlnější zavěšení BODY je prostřednictvím průběžných systémů Lens-protec LOOP.

about-body_resize

Lens-protect-FLASH – navléká se na tělo blesku, chrání hlavu blesku před mechanickým poškozením, tepelně izoluje tělo blesku a tím prodlužuje výdrž baterie

about-flash_resize

Lens-protect-CAP – pro pevná skla – kruhová krytka objektivu opatřena manžetou a stahovací gumou

about-cap_resize

Lens-protect-LOOP – závěsný systém pro DLSR – tento systém nahrazuje originální závěsný popruh dodávaný výrobcem – Lens-protect LOOP poskytuje maximální volnost při práci s fotoaparátem se zajištěním bezpečného a pohodlného nošení. Ideální závěsný systém pro celodenní nošení foto techniky a aktivní sport – jízda na kole, lyžování. Celý závěsný systém se skládá z polstrovaného nárameníku, kvalitní lano, nerezový kroužek, karabina s pojistkou a kvalitní pevnostní popruh. Tento popruh se navléká do standardních úchytů pro originální popruh a zakončí protisměrným uzlem. Tento uzel zajišťuje maximální spojení a zároveň zajišťuje možnost otáčení.

about-loop_resize

Lens-protect-TRIPOD-MONOPOD – jedná se o neoprenové návleky na nohy stativů a monopodů – ideální řešení jako pro ochranu před zimou, znečištěním a mechanickým poškozením

about-tripod-monopod_resize

Lens-protect-HOLSTER – neoprenová pouzdra a obaly na telefony, vysílačky, tablety a notebooky

abour-holster_resize

Lens-protect-EXTENDER – jedná se o ochranu na tele konvertory. vyrábí se z jednoho kusu návleku, který je oproti konvertoru o cca 25mm delší z důvodu překrytí objektivu na který se nasazuje.

about-extender_resize

Všechny standardní produktové řady Lens-protect jsou vyrobeny z kvalitního neoprenu na rubové straně černé a na straně lícové v černé s potiskem barvě. Vlastnost použitého materiálu spočívá v tero-izolační vrstvě a vrchním ochranném úpletu. Materiál díky tomuto složení těsně obepíná foto techniku a tím ji zároveň chrání před mechanickým odřením a zároveň funguje jako ochrana před vodou a mrazem. V případě deště materiál funguje, jakou houba vrchní vrstva nasaje vodní částice a tím se uzavře následným vymačkáváním se voda z materiálu na povrchu dostane ven a nikoliv k vlastní foto technice. Tento materiál zároveň funguje jako izolant před promrznutím nebo přehřátím foto techniky. Z praxe se ukázalo, že při focení v mrazivých exteriérech foto technika promrzne a po přechodu do tepla se na povrchu vysráží nežádoucí kondenzát – Lens-protect tuto věc řeší. V opačných podmínkách se ukázalo, že dlouhá černá skla se v teplotách nad 55C přehřívají, v tubusech se tetelí horký vzduch a body přestávají správně ostřit – lens-protect řeší i tuto věc. Lens-protect byli původně vyvíjeny jako ochrana pro profesionální techniku do extrémních podmínek. V součastné době se spíše ukázalo potřebnost tohoto ochranného systému pro základní řady a střední řady DLSR a jejich objektivy, které nejsou v základním provedení výrobce dostatečně chráněné.

Standardní provedení je vždy 001 BLACK/GRAY PRINT . Většinu Lens-protect lze používat oboustranně tedy lícová strana s potiskem nebo rubová strana bez potisku. Na spojování vlastních dílců Lens-protectet jsou použity speciální nitě, aby se zamezilo odření vlastní foto techniky.

Lens-protect na  YouTube  zde

Objednávku můžete udělat přes objednávkový formulář nebo emailem. Základní barevné provedení je vždy 001 BLACK/GREY PRINT. Vybrané barevné provedení vždy udádějte v objednávce.

Platba v CZK – platba předem na účet

Doručení na výdejní místo – ZÁSILKOVNA  + 80Kč nebo doručení na adresu  + 110Kč

Platba dobírkou + 140,-

Číslo účtu 591834153/0800
Měna CZK
IBAN CZ07 0800 0000 0005 9183 4153
BIC (SWIFT) GIBACZPX

Odeslaná data v rámci objednávkového formuláře splňují nařízení (EU) 2016/679 (GDPR) – data jsou výhradně použita k expedici objednávky a nikde se dále nearchivují.